Ar tikrai riebus maistas yra kenksmingas?

Ar tikrai riebus maistas yra kenksmingas?

Riebus maistas dažnai siejamas su sveikatos problemomis, tačiau riebalai yra svarbi mūsų mitybos dalis. Jie suteikia energijos, padeda įsisavinti riebaluose tirpius vitaminus bei dalyvauja hormonų gamyboje. Vis dėlto labai svarbu rinktis tinkamus riebalus.

Riebus maistas apima įvairius produktus, tokius kaip sviestas, grietinė, riebi mėsa ir greitas maistas. Šiuose produktuose paprastai yra daug sočiųjų riebalų ir kalorijų, todėl juos vartoti reikėtų saikingai. Greitame maiste ir perdirbtuose užkandžiuose gali būti ne tik riebalų, bet ir pridėtinio cukraus, kuris yra kenksmingas mūsų organizmui.

Riebus maistas gali būti naudingas, jei pasirinksime sveikesnes alternatyvas. Lašiša, avokadai, riešutai, sėklos, linų sėmenų ir alyvuogių aliejus yra puikūs sveikų riebalų pavyzdžiai. Šie produktai aprūpina organizmą nepakeičiamomis omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštimis, kurios padeda išlaikyti širdies sveikatą ir mažina uždegimus.

Riebus maistas taip pat gali būti naudingas emocinei sveikatai, pavyzdžiui, juodasis šokoladas. Jame esantys flavonoidai skatina laimės hormonų, tokių kaip endorfinai ir serotoninas, gamybą, o tai gali pakelti nuotaiką ir sumažinti stresą. Tačiau svarbu jį vartoti saikingai, kad būtų išvengta svorio padidėjimo bei dantų problemų.




Kaip fitnesas gali pagerinti sveikatą?

Kaip fitnesas gali pagerinti sveikatą?

Fitnesas arba lengvasis kultūrizmas – tai sporto šaka, kurioje derinami jėgos pratimai ir kardio treniruotės, siekiant patobulinti kūno linijas. Skirtingai nuo profesionalaus kultūrizmo, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas raumenų masės auginimui ir dalyvavimui varžybose, fitneso treniruotės leidžia pasiekti estetiškesnių rezultatų, atliekant įvairius pratimus su mažesniais svoriais ir specializuotais treniruokliais. Kas ne tik padeda stiprinti raumenis, bet ir didina ištvermę, gerina laikyseną bei sveikatą.

Skaityti toliau


Kodėl pistacijos yra sveikas užkandis?

Kodėl pistacijos yra sveikas užkandis?

Pistacijos – tai ne tik skanus, bet ir sveikas užkandis, turintis didelę maistinę vertę. Šie riešutai yra puikus skaidulų, sveikųjų riebalų ir baltymų šaltinis, padedantis ilgiau išlaikyti sotumo jausmą. Sausrai atsparus pistacijų medis daugiausiai auginamas šiltuose regionuose, tokiuose kaip Iranas, JAV, Turkija, Sirija ir Kinija. Šio medžio vaisiai yra raudoni, o viduje slypi didelis kauliukas – pistacija.

Skaityti toliau


Kas stiprina nervų sistemą?

Kas stiprina nervų sistemą?

Nervų sistema yra sudėtingas mūsų kūno tinklas, kuris perduoda signalus tarp smegenų ir kitų kūno dalių. Ji kontroliuoja beveik viską, nuo kvėpavimo ir širdies ritmo iki judesių bei emocijų.

Skaityti toliau


Kas yra anemija?

Kas yra anemija?

Anemija – tai kraujo liga, kai kraujyje sumažėja hemoglobino arba eritrocitų, kurie perneša deguonį į audinius, kiekis. Pagrindiniai anemijos, dar vadinamos mažakraujyste, požymiai yra nuolatinis nuovargis, išbalęs veidas, galvos svaigimas, padidėjęs širdies ritmas ir dusulys. Žmogus gali jaustis silpnas ir neturėti energijos, o sunkesniais atvejais gali atsirasti širdies veiklos sutrikimai. Anemijos simptomai dažniausiai pasireiškia tik ligai progresuojant.

Skaityti toliau


Kam mums reikalingi eritrocitai?

Kam mums reikalingi eritrocitai?

Eritrocitai, arba raudonieji kraujo kūneliai – svarbiausios kraujo sudedamosios dalys. Šios ląstelės yra atsakingos už deguonies transportavimą iš plaučių į kūno audinius bei anglies dioksido pašalinimą iš organizmo. Be jų organizmas negalėtų normaliai funkcionuoti, nes kitos ląstelės negautų reikiamo deguonies.

Skaityti toliau


Kas yra nitratai maiste?

Kas yra nitratai maiste?

Nitratai – tai natūralios medžiagos, randamos daugelyje augalų, ypač daržovėse, ir yra būtinos jų augimui. Tačiau nitratų poveikis žmonėms gali būti dvejopas – tiek naudingas, tiek žalingas.

Skaityti toliau


Paslaptingieji gilieji raumenys

Paslaptingieji gilieji raumenys

Gilieji raumenys – mūsų kūno pamatas. Tai raumenų grupė, esanti giliai po paviršiniais raumenimis. Jie nėra matomi iš išorės, tačiau atlieka labai svarbų vaidmenį kūno stabilumui ir laikysenai. Šie raumenys dažniausiai dirba kartu su stuburo, dubens ir pilvo raumenimis, užtikrindami taisyklingą kūno padėtį.

Skaityti toliau


Kodėl į mitybą reikėtų įtraukti kardžuvę?

Kodėl į mitybą reikėtų įtraukti kardžuvę?

Kardžuvė, dar vadinama durklažuve – tai didelė žuvis, pasižyminti unikaliu skoniu ir aukšta maistine verte. Ji turi didelį baltymų kiekį, todėl yra populiarus pasirinkimas tarp sportuojančių ar sveikai besimaitinančių žmonių. Ši žuvis gana mėsinga, o skonis – švelnus, šiek tiek salstelėjęs, todėl tinka įvairiems patiekalams gaminti.

Skaityti toliau


Manganas – nauda smegenims

Manganas – nauda smegenims

Manganas yra būtinas mikroelementas, kurio žmogaus organizmui reikia labai mažais kiekiais. Jis padeda mūsų kūnui apdoroti daug svarbių medžiagų, tokių kaip angliavandeniai, aminorūgštys ir cholesterolis. Šis mineralas taip pat prisideda prie kaulų formavimosi, stiprina sąnarius ir padeda apsaugoti organizmą nuo oksidacinio streso, veikdamas kaip antioksidantas.

Skaityti toliau


Kam reikalingas hemoglobinas kraujyje?

Kam reikalingas hemoglobinas kraujyje?

Hemoglobinas yra baltymas, randamas eritrocituose. Jo pagrindinė funkcija – pernešti deguonį iš plaučių į visas kūno ląsteles ir pašalinti anglies dioksidą iš ląstelių atgal į plaučius.

Skaityti toliau




© 2024 sveikiau.lt