Stresas – tai natūrali kūno reakcija į iššūkius ar pavojus, su kuriais susiduriame kasdienybėje. Jis yra neišvengiama mūsų gyvenimo dalis ir padeda susitelkti, suaktyvinti energiją ir greitai priimti sprendimus.
Stresas, kai jis pernelyg stiprus, ilgai trunka arba kai nesugebame jo kontroliuoti, gali turėti žalingą poveikį mūsų sveikatai. Neigiamas stresas (distresas) gali pasireikšti, kai jaučiamės pernelyg apkrauti darbais, mus kamuoja problemos ar kyla sunkumų santykiuose. Jis gali pakenkti mūsų fizinei ir psichinei gerovei bei sukelti tokius negalavimus kaip nuovargis, dirglumas, nerimas, miego sutrikimai, raumenų įtampa, galvos skausmai ir virškinimo problemos. Ilgalaikis stresas gali padidinti riziką susirgti rimtomis ligomis, tokiomis kaip širdies ligos, insultas, diabetas ar depresija.
Stresas gali būti ir teigiamas, kai jis padeda mums pasiekti savo tikslus. Pavyzdžiui, šiek tiek streso prieš egzaminą gali paskatinti mus geriau mokytis ir įsiminti informaciją. Teigiamas stresas (eustresas) taip pat gali motyvuoti mus sportuoti, siekti karjeros tikslų ar įveikti sudėtingas užduotis.
Stresas mus gali paveikti skirtingai, priklausomai nuo to, kaip į jį reaguojame. Tai, kas vienam žmogui gali sukelti stresą, kitam gali būti motyvacijos šaltinis. Svarbu išmokti atpažinti savo streso ribas ir laiku imtis veiksmų, kol jis nepradėjo neigiamai veikti mūsų fizinės ir psichinės gerovės.
Efektyvus streso valdymas yra svarbus, siekiant išlaikyti sveiką emocinę ir fizinę būseną. Remiantis sveika gyvensena galima jį kontroliuoti ir sumažinti jo neigiamą poveikį:
Biotinas – vitaminas, dar žinomas kaip vitaminas B7 arba vitaminas H, atliekantis įvairias funkcijas mūsų organizme. Nors jis pagrinde siejamas su plaukų, nagų ir odos sveikata, biotino nauda yra gerokai platesnė.
Aminorūgštys yra baltymų sudedamosios dalys. Baltymai – tai gyvybiškai svarbios molekulės, atsakingos už daugybę funkcijų, tokių kaip raumenų ir kaulų augimas, odos ir plaukų atsinaujinimas, hormonų ir fermentų gamyba, netgi mūsų ląstelių struktūros palaikymas.
Aerobika yra fizinio aktyvumo forma, kuri apima ritmiškus judesius, atliekamus vidutinio intensyvumo tempu pagal muziką. Tai puikus būdas palaikyti sveikatą ir gerą fizinę formą. Dauguma aerobikos užsiėmimų vyksta grupėse, todėl tai taip pat yra puiki galimybė susipažinti su naujais žmonėmis ir smagiai praleisti laiką.
Sveika mityba yra svarbi norint išlaikyti gerą sveikatą ir energiją visai dienai. Ji apima įvairių maisto produktų vartojimą, kurie suteikia organizmui reikalingų maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminai, mineralai, baltymai, riebalai ir angliavandeniai. Sveika, subalansuota mityba padeda sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti nuotaiką ir išlaikyti sveiką svorį.
Rukola – viena iš populiariausių prieskonių, kurios aromatas ir skonis bet kurį patiekalą gali paversti ypatingu. Ši daržovė, dar žinoma kaip sėjamoji gražgarstė, siauralapis šatreinis ar arugula, slepia savyje daug įdomių faktų ir turi įvairių panaudojimo būdų.
Dehidratacija yra būsena, atsirandanti, kai organizmas netenka daugiau skysčių nei gauna. Tai gali įvykti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip nepakankamas vandens vartojimas, karštas oras, vėmimas ar viduriavimas.
Hormonai yra cheminės medžiagos, kurias gamina mūsų kūnas ir kurios keliauja per kraują, kad reguliuotų įvairias organizmo funkcijas. Jie veikia kaip signalų perdavėjai, siunčiantys žinią iš vienos kūno dalies į kitą. Hormonai padeda kontroliuoti nuotaiką, augimą, medžiagų apykaitą ir daugelį kitų procesų.
Kombucha yra fermentuotas arbatos gėrimas, kilęs iš Azijos, kurį tradiciškai vartojo ne tik dėl savo skonio, bet ir dėl teigiamo poveikio organizmui. Ilgą laiką kombucha buvo laikoma savotišku eliksyru, galinčiu prisidėti prie ilgalaikės sveikatos ir energijos. Pastaraisiais metais jos populiarumas išaugo visame pasaulyje ir dabar yra plačiai prieinama įvairių skonių variacijų.
Gerosios bakterijos yra bendras terminas, kuris apima visas naudingas bakterijas, randamas mūsų organizme, ypač žarnyne. Tai svarbūs mikroorganizmai, atliekantys įvairias esmines funkcijas, tokias kaip maisto virškinimas, maistinių medžiagų įsisavinimas, imuninės sistemos stiprinimas ir kenksmingų bakterijų dauginimosi slopinimas.
Transriebalai – tai riebalų rūšis, randama tam tikruose maisto produktuose. Jie gali būti natūralūs arba dirbtiniai.