Pilatesas – kas tai?

Pilatesas – kas tai?

Pilatesas – tai populiari mankštos sistema, sukurta XX a. pradžioje vokiečio Džozefo Pilateso, kuris aplinkinius stebino savo jaunatvišku kūnu net ir būdamas 70 metų. Ši technika, orientuota į kūno ir proto harmoniją, stiprina raumenis, didina ištvermę, gerina lankstumą ir pusiausvyrą. Kiekvienas judesys atliekamas kontroliuojant kvėpavimą ir sutelkiant dėmesį į taisyklingą laikyseną. Pilateso treniruotės dažnai naudojamos reabilitacijai po traumų.

Pilatesas, skirtingai nei įprastinės fitneso treniruotės, stiprina giliuosius raumenis. Atliekant pratimus, aktyvinami gilieji pilvo, nugaros ir dubens raumenys, kurie yra svarbūs laikysenai ir nugaros sveikatai. Tai padeda sumažinti nugaros skausmus ir pagerinti bendrą kūno stabilumą.

Pilatesas taip pat teigiamai veikia sąnarių lankstumą. Pratimai atliekami švelniai ir lėtai, su minimaliais pakartojimais, todėl sąnariai nėra perkraunami, o raumenys tampa elastingesni. Tai ypač naudinga tiems, kurie nori išlaikyti ilgalaikį kūno lankstumą ir mobilumą.

Pilatesas skatina sąmoningą judesių kontrolę. Tai ne tik fizinė mankšta, bet ir priemonė koncentracijai bei koordinacijai pagerinti, nes kiekvienas judesys reikalauja tikslumo ir dėmesio. Be to, pilates yra puikus būdas stresui mažinti. Lėti ir kontroliuojami pratimai kartu su taisyklingu kvėpavimu padeda atsipalaiduoti, sumažinti įtampą ir pagerinti emocinę sveikatą.




Kodėl Pekino kopūstas toks populiarus Azijos virtuvėje?

Kodėl Pekino kopūstas toks populiarus Azijos virtuvėje?

Pekino kopūstas arba kininis kopūstas – tai iš Kinijos kilusi daržovė. Jo svoris paprastai svyruoja nuo 1 iki 3 kg. Pekino kopūsto lapai yra traškūs, sultingi, o skonis – švelnesnis nei kitų rūšių kopūstų, maloniai gaivus, šiek tiek salstelėjęs, kartais lengvai aštrus.

Skaityti toliau


Kada trigliceridai kelia pavojų?

Kada trigliceridai kelia pavojų?

Trigliceridai yra svarbūs riebalai, kuriuos organizmas kaupia kaip energijos atsargas. Kai suvalgome daugiau nei reikia, perteklinė energija paverčiama trigliceridais ir saugoma riebaliniuose audiniuose. Vėliau, kai organizmui trūksta maisto ar prireikia papildomos energijos, jis gali panaudoti šias atsargas kaip energijos šaltinį.

Skaityti toliau


Korėjietiškas Kimchi – vienas sveikiausių maistų

Korėjietiškas Kimchi – vienas sveikiausių maistų

Kimchi yra tradicinis korėjietiškas fermentuotas patiekalas, pasižymintis aštriu, rūgščiu ir šiek tiek saldžiu skoniu. Pagrindinis jo ingredientas – Pekino kopūstai, tačiau dažnai naudojami ir ridikai, svogūnų laiškai, agurkai bei kitos daržovės. Šis patiekalas yra vienas iš pagrindinių Korėjos virtuvės elementų ir gali būti patiekiamas tiek kaip garnyras, tiek kaip pagrindinio valgio dalis.

Skaityti toliau


Kokius privalumus sveikatai turi kurkuminas?

Kokius privalumus sveikatai turi kurkuminas?

Kurkuminas yra ryškiai geltonas natūralus pigmentas, randamas ciberžolės šaknyse ir stiebuose, suteikiantis šiam augalui jo būdingą ryškiai oranžinę spalvą. Ši medžiaga gerai žinoma dėl savo priešuždegiminių savybių, todėl dažnai naudojama Indijos tradicinėje medicinoje įvairioms uždegiminėms ligoms, tokioms kaip artritas ir uždegiminės žarnyno ligos, gydyti. Be to, jis gali padėti slopinti vėžinių ląstelių augimą ir plitimą bei skatinti jų sunaikinimą.

Skaityti toliau


Kuo pavojingas per didelis homocisteinas?

Kuo pavojingas per didelis homocisteinas?

Homocisteinas yra aminorūgštis, kurią mūsų organizmas gamina kaip metionino – kitos aminorūgšties, šalutinį produktą. Sveikame kūne homocisteinas yra paverčiamas kitomis medžiagomis. Tačiau, sutrikus tam tikriems procesams, jo kiekis kraujyje gali padidėti ir sukelti pavojų sveikatai. Padidėjęs homocisteino lygis yra susijęs su didesne širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip infarktas ar insultas, rizika.

Skaityti toliau


Kaip sunkieji metalai veikia organizmą?

Kaip sunkieji metalai veikia organizmą?

Sunkieji metalai – tai natūraliai gamtoje randamos medžiagos. Kai kurie iš jų, pavyzdžiui, kobaltas, varis, manganas, molibdenas, vanadis, stroncis ir cinkas, yra būtini žmogaus organizmui, tačiau tik labai mažais kiekiais, kitaip jie tampa žalingi. Kiti sunkieji metalai, tokie kaip švinas, gyvsidabris, kadmis ir arsenas yra itin pavojingi ir net nedidelis jų kiekis gali sutrikdyti hormonų veiklą ir sukelti rimtas ligas.

Skaityti toliau


Nuo kokių negalavimų apsaugo vitaminas B6?

Nuo kokių negalavimų apsaugo vitaminas B6?

Vitaminas B6 (piridoksinas) – vandenyje tirpstantis B grupės vitaminas, ypač svarbus nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Kartu su folio rūgštimi jis užtikrina optimalų organizmo funkcionavimą ir vystymąsi. Piridoksinas dalyvauja daugybėje procesų, įskaitant neurotransmiterių, būtinų normaliai smegenų veiklai ir nuotaikos reguliavimui, gamybą. Šis vitaminas taip pat svarbus baltymų, riebalų ir angliavandenių apdorojimui, todėl jo trūkumas gali sukelti įvairias sveikatos problemas.

Skaityti toliau


Kas yra kobaltas ir kodėl jis toks svarbus?

Kas yra kobaltas ir kodėl jis toks svarbus?

Kobaltas yra svarbus mikroelementas, kurio mums reikia labai mažais kiekiais. Viena pagrindinių jo funkcijų – padėti gaminti vitaminą B12, kuris dalyvauja daugelyje svarbių procesų, vykstančių mūsų organizme.

Skaityti toliau


Antikūnai – mūsų organizmo saugotojai

Antikūnai – mūsų organizmo saugotojai

Antikūnai, dar žinomi kaip imunoglobulinai, yra ypatingi baltymai, kuriuos mūsų organizmas gamina kaip atsaką į svetimas medžiagas, tokias kaip virusai ir bakterijos. Jie yra imuniteto dalis, padedanti kovoti su infekcijomis ir apsauganti kūną nuo pavojingų mikroorganizmų.

Skaityti toliau


Kokią žalą sveikatai kelia pesticidai?

Kokią žalą sveikatai kelia pesticidai?

Pesticidai yra cheminės medžiagos, naudojamos apsaugoti augalus nuo kenkėjų, ligų ir piktžolių. Nors jie padeda užauginti didesnį derlių, gali turėti neigiamą poveikį žmogaus organizmui.

Skaityti toliau




© 2024 sveikiau.lt