Vanduo

Vanduo
Vanduo – tai ne tik gaivus gėrimas karštą dieną. Tai gyvybiškai svarbi medžiaga, be kurios negalėtų egzistuoti nei vienas gyvas organizmas. Mūsų kūnas sudarytas maždaug iš 70% vandens, ir jis mums atlieka daugybę itin svarbių funkcijų. Be vandens mes negalėtume išgyventi ilgiau nei kelias dienas.
 
Vandens svarba organizmui yra neįkainojama. Jis veikia kaip vidinis transportuotojas, pernešantis maistines medžiagas ir deguonį į visas kūno ląsteles bei pašalinantis atliekas ir toksinus. Be vandens neįmanoma virškinti maisto, reguliuoti kūno temperatūros ar netgi smegenų veikla.
 
Vanduo taip pat veikia kaip amortizatorius, apsaugantis mūsų sąnarius ir organus. Be to, jis padeda palaikyti odos elastingumą ir suteikia jai sveiką išvaizdą. Jei nepakanka vandens, oda gali tapti sausa, pleiskanojanti ir linkusi į spuogus.
 
Vanduo padeda reguliuoti kūno temperatūrą, ypač karštomis dienomis arba fizinio aktyvumo metu. Prakaito pavidalu jis išgaruoja nuo mūsų odos, taip vėsindamas kūną.
 
Vanduo yra svarbus mūsų virškinimo sistemai. Jis suskaido maistą ir padeda organizmui įsisavinti reikalingas medžiagas. Jei negeriam pakankamai vandens, gali kilti virškinimo problemų, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimas.
 
Vanduo yra be galo svarbus mūsų raumenims ir sąnariams. Jis padeda išlaikyti jų elastingumą ir apsaugo nuo traumų. Fizinio krūvio metu mes prarandame daug vandens su prakaitu (iki 1 litro per valandą), todėl svarbu jį papildyti, kad išliktume energingi ir negrėstų dehidratacija.
 
Svarbu kasdien gerti pakankamai vandens, ypač karštu oru ar sportuojant. Per dieną rekomenduojama išgerti apie 8 stiklines, tačiau kiekvieno žmogaus poreikiai gali skirtis.

 © 2023 sveikiau.lt