Kortikosteroidai

Kortikosteroidai
Kortikosteroidai – tai hormonai, gaminami antinksčių liaukose, kuriuos sudaro dvi pagrindinės hormonų grupės: gliukokortikoidai, veikiantys uždegimą, ir mineralkortikoidai, reguliuojantys vandens ir elektrolitų balansą.
 
Kortikosteroidai yra tarsi vidiniai kūno gelbėtojai. Jie atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį organizme, reguliuodami įvairias funkcijas. Stresinėse situacijose jie padeda susidoroti su iššūkiais didindami energijos lygį ir koncentraciją bei padeda slopinti infekcijų ar sužalojimų sukeltą uždegimą.
 
Kortikosteroidai taip pat vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant kraujo spaudimą, cukraus kiekį kraujyje ir imuninę sistemą. Jie padeda palaikyti vidinės aplinkos pusiausvyrą (homeostazę), kuri yra būtina gerai sveikatai.
 
Nors kortikosteroidai yra labai naudingi, svarbu žinoti, kad jų perteklius gali sukelti šalutinių poveikių. Ilgalaikis stresas gali lemti pernelyg didelį kortikosteroidų kiekį, o tai gali išprovokuoti tokias problemas kaip padidėjęs svoris, spuogai, nuotaikos svyravimai ir netgi silpnesni kaulai.


© 2023 sveikiau.lt