Probiotikai – kas tai?

Probiotikai – kas tai?
Probiotikai – naudingi mikroorganizmai, kurie natūraliai gyvena mūsų žarnyne ir padeda palaikyti sveiką virškinimo sistemą. Dažniausiai tai yra „gerosios“ bakterijos, kurios kovoja su “blogosiomis”, padėdamos išlaikyti tinkamą bakterijų balansą žarnyne.
 
Probiotikai gali padėti įvairiais atvejais:
 
  • Virškinimo sutrikimai: jei kamuoja viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas ar dujos, probiotikai gali padėti atkurti natūralią žarnyno mikrobiotą ir sumažinti nemalonius simptomus.
  • Antibiotikų vartojimas: antibiotikai naikina ne tik kenksmingas, bet ir naudingas bakterijas žarnyne. Probiotikai po antibiotikų vartojimo padeda atstatyti natūralią žarnyno mikroflorą ir palaikyti sveiką virškinimo sistemos funkciją. O vartojant juos kartu su antibiotikais, gali sumažėti šalutinis poveikis, toks kaip viduriavimas.
  • Imuniteto stiprinimas: žarnynas glaudžiai susijęs su imunine sistema. Probiotikai gali padėti ją sustiprinti ir sumažinti infekcijų riziką.
  • Odos problemos: kai kurios odos problemos, tokios kaip egzema ar aknė, gali būti susijusios su žarnyno mikrobiotos disbalansu. Probiotikai gali pagerinti odos būklę.
 
Natūralūs probiotikai randami įvairiuose maisto produktuose. Geri probiotikų šaltiniai yra:
 
  • Rauginti pieno produktai: jogurtas, kefyras.
  • Raugintos daržovės: rauginti kopūstai, agurkai, kimchi.
  • Misas ir sojos padažas.
 
Probiotikai taip pat gali būti vartojami kaip papildai kapsulių ar miltelių pavidalu. Svarbu rinktis kokybiškus probiotikus, kuriuose būtų pakankamai įvairių gyvybingų bakterijų štamų.
 
Probiotikai gali ne tik pagerinti bendrą savijautą, sveikatą ir nuotaiką, bet ir efektyviai kovoti su įvairiomis sveikatos problemomis, įskaitant dirgliosios žarnos sindromą bei alergijas.


© 2023 sveikiau.lt