Kolagenas

Kolagenas
Kolagenas yra baltymas, kuris sudaro didžiąją dalį mūsų odos, kaulų, raumenų, sausgyslių ir raiščių struktūros. Jis veikia kaip klijai, kurie laiko mūsų kūną kartu ir padeda išlaikyti jo tvirtumą bei elastingumą. Be kolageno, mūsų oda būtų mažiau elastinga ir linkusi į raukšles.
 
Kolagenas yra labai svarbus mūsų organizmui, ypač jaunystėje, kai jo sintezė yra didžiausia. Tačiau laikui bėgant kolageno gamyba mažėja. Maždaug nuo 25 metų amžiaus jo kiekis odoje ima kristi 1% per metus. Tai sukelia raukšles, suglebimą ir elastingumo praradimą.
 
Kolagenas svarbus ne tik mūsų išvaizdai, bet ir viso kūno sveikatai. Jis padeda išlaikyti sveikus sąnarius ir kaulus, stiprina nagus ir plaukus bei gali pagreitinti žaizdų gijimą. 
 
Kolageno trūkumas taip pat gali sukelti įvairių sveikatos problemų, tokių kaip sąnarių skausmas ar sausgyslių pažeidimai. Štai kodėl dažnai girdime apie kolageno papildus, tokius kaip kolagenas sąnariams, kurie padeda kompensuoti šį natūralų praradimą.
 
Kolagenas gali būti gaunamas iš įvairių šaltinių. Dažniausiai naudojamas gyvulinės kilmės kolagenas, pavyzdžiui, jautienos ar kiaulienos. Jūrinis kolagenas, gaunamas iš žuvų, geriau pasisavinamas organizmo. Be to, kolageno papildai, kurių pagrindą sudaro hidrolizuotas kolagenas, taip pat gali būti naudingi mitybai praturtinti, nes jie gana lengvai absorbuojami.


© 2023 sveikiau.lt