Žiedadulkės

Žiedadulkės

Žiedadulkės skiriasi savo dydžiu ir forma. Jos gali būti įvairių spalvų – nuo baltų, geltonų, oranžinių iki rudų, tamsiai raudonų, violetinių ar juodų.

Žiedadulkės yra stiprus antioksidantas. Jos tinka imuniteto stiprinimui, todėl padeda, kai vargina nusilpęs organizmas. Tačiau, tai ne tik apsauga nuo virusų, šios augalinės dalelės turi ir kitų teigiamų savybių. Reguliarus žiedadulkių vartojimas suteikia energijos, pakelia nuotaiką ir gali būti naudinga priemonė medžiagų apykaitai gerinti. Jos atpalaiduoja, kai kankina nemiga ir nerimas bei apsaugo nuo streso ir depresijos. Be to, tai natūralus antibiotikas, kuris slopina uždegimus, todėl gali padėti sergant ateroskleroze. Bičių žiedadulkių nauda sveikatai yra įvairiapusė ir be galo didelė.

Žiedadulkes geriausia vartoti skysčio pavidalu, taip jose esančios maistinės medžiagos bus pasisavinamos žymiai efektyviau. Vienas iš geriausių variantų yra gerti jų arbatą. Tačiau žiedadulkių plikyti nereikia, o tiesiog užpilti šiltu vandeniu ir išmaišyti kol ištirps.

Žiedadulkės – maistinė vertė (100 g)


Kalorijos
– 400 kcal

Angliavandeniai
– 70 g
Natūralus cukrus – 40 g
Skaidulinės medžiagos – 10 g


Baltymai
– 20 g
Riebalai – 0 g© 2023 sveikiau.lt