Ridikas gali būti baltos, raudonos, melsvos ar juodos spalvos. Jo skonis yra aštrus ir šiek tiek pikantiškas. Tai itin mažai kalorijų turinti daržovė – tik 16 kcal.
Ridikas yra labai maistingas. Savo sudėtyje jis turi gana daug mineralų ir vitaminų, tokių kaip folio rūgštis, vitaminas C, fosforas, geležis, kalcis, kalis ir natris. Ši daržovė tinka virškinimui gerinti, imunitetui stiprinti bei įvairiems uždegimams slopinti.
Kalorijos – 16 kcal
Angliavandeniai – 3 g
Natūralus cukrus – 2 g
Skaidulinės medžiagos – 2 g
Baltymai – 1 g
Riebalai – 0,1 g
Vitaminas B9 (folio rūgštis) – 25 μg
Vitaminas C – 15 mg
Fosforas – 20 mg
Geležis – 0,3 mg
Kalcis – 25 mg
Kalis – 233 mg
Natris – 39 mg
Žiedadulkės skiriasi savo dydžiu ir forma. Jos gali būti įvairių spalvų – nuo baltų, geltonų, oranžinių iki rudų, tamsiai raudonų, violetinių ar juodų.
Saldžioji paprika pasižymi spalvų ir formų įvairove. Ji gali būti raudona, oranžinė, geltona, balta, žalia, violetinė ar beveik juoda, pailgos ar apvalesnės formos, bei skirtingų dydžių.
Raudonoji paprika (raudonasis bulgariškas pipiras) yra saldi, traški ir sultinga daržovė, pasižyminti itin dideliu vitamino C kiekiu. Paprika jo turi beveik tris kartus daugiau nei citrina – net 128 miligramus, todėl tai puikus antioksidantas, padedantis organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais ir mažinantis oksidacinį stresą. Be to, vitaminas C stiprina imunitetą, didindamas atsparumą ligoms ir infekcijoms.
Žalioji paprika (žaliasis bulgariškas pipiras) gali būti ne tik puikus ingredientas gaminant maistą, bet ir naudinga priemonė nuo uždegimų ir kraujotakos sutrikimų, taip pat plaukų ir odos būklei pagerinti.
Geltonoji paprika (geltonasis bulgariškas pipiras) savo sudėtyje turi svarbių vitaminų ir mineralų, tokių kaip geležis, kalis ir B grupės vitaminai. Tačiau šioje daržovėje labiausiai dominuoja vitaminas C. Vienoje didelėje paprikoje jo yra net 341 miligramas, o tai – beveik keturių dienų vitamino C norma.
Ropė – labai naudinga daržovė, turinti mažai kalorijų, todėl užtikrina sveiką mitybą ir padeda lieknėti. Ją į racioną galima įtraukti gana nesunkiai, tiesiog visur vartoti kaip alternatyvą bulvėms.
Salieras yra universalus augalas, kurį galima valgyti ir žalią, ir termiškai apdorotą. Iš žalio ruošiamos salotos, spaudžiamos sultys ir blenderiuojami žalieji kokteiliai. Iš termiškai apdoroto gaminamos sriubos ir troškiniai. Abejais atvejais naudojamos visos jo dalys – tiek lapai, tiek lapkočiai, tiek šaknys.
Špinatai – itin vertingas augalinis produktas, turintis daug maistinių medžiagų ir pasižymintis baltymų gausa bei mažu kalorijų skaičiumi. Ši lapinė daržovė puikiai papildo dietinę mitybą bei yra labai mėgstama vegetarų ir veganų. Tačiau špinatų nepatartina valgyti dideliais kiekiais ar kasdien, nes juose esanti aukšta vitaminų ir mineralų koncentracija gali sukelti hipervitaminozę.
Poras dažniausiai naudojamas kaip prieskonis. Jis išsiskiria savo intensyviu skoniu ir kvapu, kurie žadina apetitą. Baltąją poro dalį galima valgyti tiek šviežią, tiek termiškai apdorotą, o žaliąja gardinamos sriubos ir troškiniai.