Progesteronas

Progesteronas

Progesteronas – tai lytinis moteriškas hormonas, atsakingas už kūno paruošimą apvaisinimui ir nėštumo palaikymą. Jį pagrinde gamina kiaušidėse esantis geltonasis kūnelis, o nėštumo metu – placenta. Progesteronas taip pat skatina kolageno gamybą, būtino odos stangrumui ir elastingumui išlaikyti. 

Progesteronas suteikia gerą nuotaiką ir veikia kaip antidepresantas. Nuo jo priklauso moters emocinė būsena ir fizinė sveikata. Progesterono trūkumas gali sukelti svarbius negalavimus ir dažniausiai pasireiškia tokiais simptomais, kaip nuotaikų svyravimai, nerimas, depresija, nemiga, svorio priaugimas, pilvo pūtimas, patinusios rankos, skaudančios krūtys, celiulitas, kiaušidžių fibroidai, sunkesni PMS simptomai bei nereguliarios, gausios ir skausmingos mėnesinės. Gresia pastojimo problemos, persileidimai ir priešlaikinis gimdymas. 

Progesteronas gali būti natūraliai padidintas maisto pagalba. Šiuo tikslu mitybą reikėtų praturtinti produktais, kuriuose būtų gausu tokių maistinių medžiagų kaip Vitaminas B6, Vitaminas C, cinkas, magnis, skaidulos ir aminorūgštis L-Argininas.© 2023 sveikiau.lt